Bezpłatne szkolenie stacjonarne pn. Praktyczne aspekty terapii par i rodzin z problemami uzależnień.
Fundacja ETOH i Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu doskonalącym umiejętności terapeutów uzależnień w zakresie prowadzenia terapii par i rodzin z problemami uzależnień.
Celem szkolenia jest zwiększenie wiedzy i umiejętności terapeutów uzależnień i innych profesjonalistów pracujących z osobami uzależnionymi i członkami ich rodzin w placówkach leczenia uzależnień lub innych instytucjach świadczących usługi dla ww. grupy pacjentów w zakresie stosowania poradnictwa psychologicznego dla par i rodzin oraz w obszarze prowadzenia terapii krótkoterminowej dla par w leczeniu uzależnień.
Szkolenie składa się z 39 godzin dydaktycznych zajęć, w tym 14 godzin wykładów i 25 godzin warsztatów.
Udział w szkoleniu pozwoli na zwiększenie wiedzy oraz umiejętności praktycznych w pracy z parą w relacji z rozpoznaniem uzależnienia oraz rodziną z problemem uzależnienia.
Zajęcia będą realizowane w formie dwóch dwudniowych sesji:
II Edycja:
1 sesja: 9-10.09.2023 r.
2 sesja: 7-8.10.2023 r.
III Edycja:
1 sesja: 4-5.11.2023 r.
2 sesja: 9-10.12.2023 r.
Wykładowcy:
· Ewa Miturska – autorka/ koordynatorka merytoryczna szkolenia
· Monika Dziadosz
· Katarzyna Kawka
· Beata Pilewska-Zając
· Magdalena Smaś-Myszczyszyn
Zakres tematyczny poruszany w ramach wykładów i warsztatów w pracy z parą i rodziną dotyczył będzie m.in.:
· Wzmacniania relacji w diadzie partnerskiej;
· Poprawy komunikacji w parze oraz całym systemie rodzinnym;
· Nauki wyrażania emocji i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami;
· Wzmacniania bezpiecznych więzi, otwartości emocjonalnej, intymności i bliskości;
· Zmiany dysfunkcyjnych schematów funkcjonowania w obrębie pary i rodziny;
· Pomocy w podjęciu ról partnerskich/małżeńskich i rodzicielskich;
· Uświadomienie niektórych niekorzystnych wzorców rodzinnych wyniesionych z rodziny pochodzenia i podjęcie próby zmiany wybranych przekazów transgeneracyjnych;
· Odciążenie z pełnienia dysfunkcyjnych ról przez dzieci (zapobieganie parentyfikacji i triangulacji);
· Wzmocnienia lub uelastycznienia granic zewnętrznych i wewnątrzsystemowych;
· Pomocy w kształtowaniu współpracy, współdziałania;
· Uruchamiania zasobów pary/rodziny w ramach wsparcia wewnątrzsystemowego;
Zajęcia warsztatowe prowadzone będą przy zastosowaniu interaktywnych metod dydaktycznych. W ramach zajęć możliwa będzie wymiana doświadczeń zawodowych i elementy superwizji w tym obszarze.
Do udziału w szkoleniu zapraszamy: specjalistów psychoterapii uzależnień, psychoterapeutów, osoby w trakcie szkolenia w zakresie specjalisty psychoterapii uzależnień i psychoterapii, psychologów; osoby pracujące lub planujące rozpocząć pracę z osobami uzależnionymi i ich bliskimi, w pierwszej kolejności przyjmowane będą osoby udzielające świadczeń zdrowotnych w placówkach leczenia uzależnień.
W ramach szkolenia zapewniamy Państwu: zajęcia dydaktyczne, materiały szkoleniowe, nocleg oraz pełne wyżywienie w 3*** Hotelu IBIS Warszawa Reduta.
ZGŁOSZENIA POD LINKIEM https://forms.gle/JkqcR5jFABoP54Jh7
Zgłoszenie się do udziału w szkoleniu nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na nie. Osoby zakwalifikowane otrzymają e-maila, informującego o kwalifikacji i szczegółach zajęć.
Osoby niezakwalifikowane ze względu na niespełnienie warunków rekrutacji lub brak miejsc również otrzymają stosowną informację. Liczba miejsca na szkoleniu jest ograniczona.
Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Centrum Edukacyjnym Profilaktyki Problemowej Fundacji ETOH: Barbara Moczulska tel. 22/836 80 89/ 604-616-122, Luiza Jaroszewska tel. 22/439 03 11, e-mail:
Więcej informacji: https://etoh.edu.pl/praktyczne-aspekty-terapii-par-i-rodzin-z-problemami-uzaleznien-.html
„Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom”.
Rejestracja na szkolenie – https://forms.gle/JkqcR5jFABoP54Jh7