Konferencja prasowa dot. Młodzieży i FASD

W piątek odbyła się konferencja prasowa w Warszawie mająca na cele przede wszystkim przedstawienie wyników ogólnopolskich badań na młodzieży z końca 2021 roku (18-19 lat, N=1531) zrealizowanych przez Fundację CBOS oraz KCPU. Konferencję otworzyli: Maciej Miłkowski - Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Zdrowia; prof. dr hab. Mirosława Grabowska - Dyrektor Fundacji CBOS; dr Piotr Jabłoński - Dyrektor KCPU. Prezentację dotyczące samopoczucia młodzieży, edukacji on-line oraz aktywności on-line z Fundacji CBOS wygłosili: Jonatan Scovil, Michał Feliksiak, Beata Roguska oraz z KCPU dr Artur Malczewski (używanie substancji psychoaktywnych). 9 września to dzień światowy dzień świadomości FASD dlatego też na naszej konferencji nie mogło zabraknąć wystąpienia Jolanty Terlikowskiej z KCPU.

Konferencja została zorganizowana przez Dział Badań, Analiz i Współpracy Międzynarodowej KCPU, który od 2003 roku realizuje wspólnie z Fundacją CBOS ogólnopolskie badania na młodzieży. Warto podkreślić, że powyższe badania były jednym z pierwszych w Europie, które zaczęły monitorować skalę używania nowych substancji psychoaktywnych (dopalaczy). Najnowszy pomiar z 2021 odnotował najniższy wskaźnik używania „dopalaczy” od początku pomiaru - 2% używanie kiedykolwiek w życiu. Warto zwrócić uwagę na nieznaczne zmniejszenie się odsetka użytkowników marihuany i haszyszy z 38% do 36% (wskaźnik używania kiedykolwiek w życiu). Odnosząc się do używania aktualnego narkotyków (ostatnie 12 miesięcy) to także zauważono spadek odsetka użytkowników 16% do 13%.

czytaj dalej

W piątek odbyła się konferencja prasowa w Warszawie mająca na cele przede wszystkim przedstawienie wyników ogólnopolskich badań na młodzieży z końca 2021 roku (18-19 lat, N=1531) zrealizowanych przez Fundację CBOS oraz KCPU. Konferencję otworzyli: Maciej Miłkowski – Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Zdrowia; prof. dr hab. Mirosława Grabowska – Dyrektor Fundacji CBOS; dr Piotr Jabłoński – Dyrektor KCPU. Prezentację dotyczące samopoczucia młodzieży, edukacji on-line oraz aktywności on-line z Fundacji CBOS wygłosili: Jonatan Scovil, Michał Feliksiak, Beata Roguska oraz z KCPU dr Artur Malczewski (używanie substancji psychoaktywnych). 9 września to dzień światowy dzień świadomości FASD dlatego też na naszej konferencji nie mogło zabraknąć wystąpienia Jolanty Terlikowskiej z KCPU.

Konferencja została zorganizowana przez Dział Badań, Analiz i Współpracy Międzynarodowej KCPU, który od 2003 roku realizuje wspólnie z Fundacją CBOS ogólnopolskie badania na młodzieży. Warto podkreślić, że powyższe badania były jednym z pierwszych w Europie, które zaczęły monitorować skalę używania nowych substancji psychoaktywnych (dopalaczy). Najnowszy pomiar z 2021 odnotował najniższy wskaźnik używania „dopalaczy” od początku pomiaru – 2% używanie kiedykolwiek w życiu. Warto zwrócić uwagę na nieznaczne zmniejszenie się odsetka użytkowników marihuany i haszyszy z 38% do 36% (wskaźnik używania kiedykolwiek w życiu). Odnosząc się do używania aktualnego narkotyków (ostatnie 12 miesięcy) to także zauważono spadek odsetka użytkowników 16% do 13%.


Pliki do pobrania

Najnowsze aktualności

  1. Zapraszamy specjalistów psychoterapii uzależnień, instruktorów terapii…

  2. Akademia Dialogu Motywującego Olga Mrozowska zaprasza psychoterapeutów…

  3. Instytut Nowej Kultury ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w bezpłatnej,…

  4. Ogłoszenie Dyrektora KCPU z dnia 20 marca 2024 r. ws. listy osób…