Publikacje i edukacja publiczna
Publikacje
Zaburzenia uprawiania hazardu wśród osób osadzonych w jednostkach penitencjarnych. Diagnoza jako podstawa skutecznych interwencji.
Autorzy: Małgorzata Piasecka, Justyna Kuształ, Łukasz Szwejka, Sebastian Lizińczyk, Aleksandra Nastazjak, Emil Podolak,Karolina Piątek
Ewaluacja programów profilaktyki uzależnień behawioralnych. Metodyka ewaluacji procesu
Autorzy: Małgorzata Piasecka, Justyna Kusztal, Łukasz Szwejka, Karolina Piątek
Informator o placówkach udzielających pomocy w zakresie uzaleznień behawioralnych – III edycja
Trzecia edycja Informatora o placówkach udzielających pomocy w zakresie uzależnień od hazardu i innych uzależnień behawioralnych.
Jak przestać grać. Poradnik dla osób z problemem hazardu
Poradnik napisany jest z myślą o osobach, które zmagają się z uzależnieniem od hazardu a także z myślą o ich bliskich, którzy pragną pomóc osobie grającej szkodliwie w wychodzeniu z uzależnienia. Philip Mawer, autor poradnika, odwołuje się do swoich doświadczeń związanych z uwalnianiem się od hazardu i krok po kroku prowadzi czytelnika przez wszystkie ścieżki prowadzące do zdrowienia i życia bez hazardu.
Nadużywanie cybermediów i inne problemy behawioralne wśród dzieci i młodzieży
Niniejsza broszura adresowana jest do nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych, a także wychowawców. Jej celem jest dostarczenie informacji na temat uzależnień behawioralnych, przydatnych w pracy z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W sposób szczególny uwzględniona została problematyka używania nowych mediów i hazardu.
Zaburzenia behawioralne i zaburzenia nawyków
Publikacja jest monografią, w której poruszana jest tematyka obejmująca zagadnienia zachowań uzależniających od gier, internetu, hazardu, seksu, współwystępowania uzależnień behawioralnych z innymi zaburzeniami psychicznymi, w tym zaburzeniami osobowości. W poszczególnych rozdziałach autorzy podejmują próby udzielenia odpowiedzi na pytania, jak diagnozować poszczególne zachowania uzależniające oraz jakie oddziaływania terapeutyczne należy rozważać w przypadku ich rozpoznania.
Systemowe ograniczanie zaburzeń uprawiania hazardu
Publikacja stanowi próbę identyfikacji użytecznych rozwiązań, które mogą stanowić propozycje systemowych działań ograniczających zjawisko zaburzeń uprawiania hazardu. Skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych systemowymi rozwiązaniami w zakresie ograniczania zaburzeń uprawiania hazardu, a w szczególności do realizatorów programów profilaktycznych, terapeutów uzależnień, lekarzy.
Ewaluacja w profilaktyce i terapii zaburzeń behawioralnych
Publikacja stanowi cenne źródło wiedzy na temat znaczenia ewaluacji w podnoszeniu jakości działań na rzecz profilaktyki i terapii zaburzeń behawioralnych. Publikacja ta może być istotnym krokiem w pracy profilaktycznej czy terapeutycznej w podnoszeniu wiedzy i doskonaleniu kompetencji do prowadzenia ewaluacji własnej pracy z klientem. Książka adresowana jest do realizatorów programów profilaktycznych, terapeutów uzależnień, lekarzy, a także do innych pracowników ochrony zdrowia, pracowników socjalnych, pedagogów i psychologów. Ponadto jej adresatami mogą też być studenci kierunków pedagogicznych, kierunku lekarskiego, psychologii i pracy socjalnej.
Tożsamość młodzieży w świecie mediów cyfrowych. Znaczenie i funkcje mediów cyfrowych w procesie kreowania tożsamości dorastających osób
Monografia poświęcona problematyce funkcjonalnego/normatywnego i dysfunkcjonalnego/ problemowego użytkowania przez młodzież szkolną technologii informacyjno-komunikacyjnych, zwłaszcza sieci społecznościowych i kreowania za ich pomocą własnego wizerunku, udostępniania strumienia danych tożsamościowych oraz zaspakajania potrzeb rozwojowych i realizacji zadań przypadających na okres wczesnej dorosłości. Książka odwołuje się do wiedzy naukowej odnoszącej się do najnowszych teorii dotyczących rozwoju człowieka jak również do wyników licznych metaanaliz badań dotyczących technologii cyfrowych i ich związku z publikowaniem informacji tożsamościowych przez młode osoby. Zaprezentowane zostały w niej wyniki badań przeprowadzonych przez autorkę w latach 2017-2018 nad diagnozą i opisem zjawiska lifestreamingu oraz diagnozą statusów i stylów tożsamości badanej młodzieży, a także analizą związków między nimi a nadmiernym użytkowaniem sieci społecznościowych przez młodzież.
Terapia dialektyczno-behawioralna i terapia schematów
Trzytomowa publikacja, której celem jest zwiększenie dostępności wiedzy dotyczącej problematyki uzależnień behawioralnych wśród realizatorów programów profilaktycznych, terapeutów uzależnień i lekarzy poprzez zapoznanie ich z przykładami konkretnych zastosowań TS i DBT w praktyce zawodowej oraz z wynikami doświadczeń specjalistów na co dzień stosujących ww. metody pracy z osobami uzależnionymi behawioralnie. Dzięki czemu odbiorcy poznają też bardzo szerokie możliwości stosowania TS i DBT zarówno w profilaktyce, jaki i leczeniu konkretnych form uzależnień behawioralnych.
- Elementy pracy psychologicznej z osobami uzaleznionymi behawioralnie na przykładzie terapii schematów i terapii dialektyczno-behawioralnej w praktyce lekarskiej [PDF]
- Zastosowanie terapii schematów i terapii dialektyczno-behawioralnej w pracy z osonami uzaleznionymi behawioralnie. Podręcznik dla terapeutów uzależnień [PDF]
- Zastosowanie elementów terapii dialektyczno-behawioralnej i terapii schematów w profilaktyce uzależnień behawioralnych [PDF]
Profilaktyka uzależnienia od hazardu oparta na dowodach naukowych
Publikacja adresowana do realizatorów programów profilaktycznych, terapeutów uzależnień, lekarzy a takze do innych pracowników ochrony zdrowia, pracowników socjalnych, pedagogów, psychologów oraz studentów kierunków pedagogicznych, psychologii. Publikacja skłąda się z dwóch częsci: Diagnoza, podstawy prawne i profilaktyka uzależnienia od hazardu; Skuteczna profilaktyka uzależnienia od hazardu w świetle analizy danych zastanych.
Zaburzenia grania w gry internetowe. Teoria, Diagnoza, Leczenie, Profilaktyka
Publikacja autorstwa Daniela Kinga i Paula Delfabbro. Została napisana dla szerokiego grona badaczy i klinicystów, w tym czytelników na poziomie akademickim i bardziej zaawansowanym. Tekst ten przeznaczony jest również dla innych czytelników, w tym dla pracowników służby zdrowia, decydentów politycznych, branży gier komputerowych, nauczycieli, rodziców, uczniów, a nawet samych graczy.
Książka zwraca uwagę na ciągłą ewolucję gier i związanego z tym myślenia o IGD. Celem autorów jest przedstawienie ” szerokiego spojrzenia” na tę dziedzinę – poprzez krytyczne podsumowanie przeszłego i obecnego statusu IGD, jego rozwoju oraz jego przyszłych kierunków i wyzwań.
Publikacja łączy teorię i debatę z praktycznymi i klinicznymi zastosowaniami.
.
Publikacja nie jest dostępna w wersji elektronicznej.
Podejście integrujące terapię poznawczo‑behawioralną i dialog motywujący w uzależnieniach behawioralnych
Trzytomowa publikacja, której celem jest zwiększenie dostępności wiedzy dotyczącej problematyki uzależnień behawioralnych wśród realizatorów programów profilaktycznych, terapeutów uzależnień i lekarzy poprzez zapoznanie z przykładami konkretnych zastosowań TPB i DM w praktyce zawodowej oraz z wynikami doświadczeń specjalistów stosujących TPB i Dialog Motywujący w pracy z osobami uzależnionymi behawioralnie.
- Podejście integrujące terapię poznawczo‑behawioralną i dialog motywujący w uzależnieniach behawioralnych. Podręcznik dla lekarzy [PDF]
- Podejście integrujące terapię poznawczo‑behawioralną i dialog motywujący w uzależnieniach behawioralnych. Podręcznik dla profilaktyków [PDF]
- Podejście integrujące terapię poznawczo‑behawioralną i dialog motywujący w uzależnieniach behawioralnych. Podręcznik dla terapeutów [PDF]
Dziecko w świecie gier komputerowych. Poradnik dla rodziców
Poradnik autorstwa Stevena Dupona, dyrektora Instytutu Gier w Melbourne w Australii, eksperta z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w badaniu wpływu gier komputerowych na rozwój dzieci. Informacje przedstawione w poradniku zostały przetłumaczone na język polski oraz zaadaptowane do polskich realiów, aby umożliwić skuteczne czerpanie z nich wiedzy. Poradnik zawiera wiele wskazówek, instrukcji oraz rekomendacji na temat kroków, jakie należałoby podjąć w celu zapobieżenia problemom związanym z graniem w gry przez dorastające dzieci oraz ograniczenia ich skutków. Przewodnik zawiera również informacje na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy, jeśli dziecko wykazuje objawy problematycznego zachowania wywołanego graniem.
Publikacja dostępna wyłącznie w wersji elektronicznej.
Uzależnienie od ćwiczeń fizycznych
Publikacja autorstwa Katherine Schreiber i Heather A. Hausenblas w której analizie poddane zostało uzależnienie od ćwiczeń. Publikacja łączy badania oparte na naukowych dowodach i osobiste historie życia, które wyjaśniają konsekwencje, jakie zbyt intensywne ćwiczenia mogą mieć dla ciała, umysłu i życia społecznego danej osoby. Opisane są tu również interakcje między uzależnieniem od ćwiczeń a współwystępującymi zaburzeniami, jak np. zaburzeniem odżywiania się.
Publikacja nie jest dostępna w wersji elektronicznej.
Jak rozumieć i leczyć uzależnienie od seksu i pornografii. Kompleksowy przewodnik dla klinicystów i terapeutów uzależnień
Publikacja autorstwa Pauli Hall poświęcona kompulsywnym zachowaniom seksualnym, zawierająca analizę badań oraz opis modelu C.H.O.I.C.E, jako praktycznego modelu pozytywnej seksualności, łączącego w sobie podejścia CBT, ACT i psychodynamiczne.
Publikacja nie jest dostępna w wersji elektronicznej.
Nałogi behawioralne. Kryteria diagnostyczne, badania naukowe i terapia
Publikacja autorstwa Kennetha Paula Rosenberga i Laury Curtis Feder, poświęcona kryteriom stosowanym do określenia nałogów, przedstawia dowody pozwalające na identyfikację różnych zachowań rozumianych jako nałogi a także opisuje oparte na dowodach leczenie każdego z nich.
Publikacja nie jest dostępna w wersji elektronicznej.
Hazardzistki
Publikacja dotycząca problemu hazardu wśród kobiet, napisana przez międzynarodowe ekspertki, posiadające doświadczenie w pracy z pacjentkami, których dotknął ten problem.
Publikacja nie jest dostępna w wersji elektronicznej.
Nowoczesne technologie a nasze dzieci. Poradnik dla rodziców
Poradnik autorstwa dr Kimberly S. Young, ekspertki w dziedzinie uzależnienia od Internetu i zachowań w sieci, zawierający wiele przydatnych wskazówek, porad oraz instrukcji dla rodziców na temat racjonalnego korzystania przez dzieci i młodzież z nowoczesnych technologii.
Uzależnienia technologiczne wśród dzieci i młodzieży. Teoria, profilaktyka, terapia – wybrane zagadnienia
Publikacja opracowana przez dr Ewę Krzyżak-Szymańską odwołuje się do nałogowego używania przez młode pokolenie technologii informacyjno-komunikacyjnych, zwłaszcza internetu oraz telefonu komórkowego. Dodatkowo publikacja zawiera scenariusze zajęć profilaktycznych, stanowiących zbiór materiałów metodycznych do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą.
Uzależnienie od seksu. Przewodnik dla klinicystów
Publikacja autorstwa Dr Patrick J. Carnes, Dr Kenneth M. Adams poświęcona tematowi postępowania klinicznego w przypadku uzależnienia od seksu.
Publikacja nie jest dostępna w wersji elektronicznej.
Kiedy praca szkodzi? Wskazówki dla terapeutów pracujących z osobami nadmiernie angażujących się w pracę
Publikacja autorstwa Diany Malinowskiej, prezentująca spectrum zagadnień zwiazanych z pracoholizmem.
Zakupoholizm. Kompulsja o wielu twarzach. Skuteczne sposoby radzenia sobie z nałogiem robienia zakupów
Publikacja Terrence Shulmana, specjalizującego się w terapii zakupoholizmu i nadmiernego wydawania pieniędzy. Publikacja zawiera zarówno historie osób będących zakupoholikami, analizę zjawiska, a także ćwiczenia wspierające w uwalnianiu się od nadmiernego robienia zakupów.
Publikacja nie jest dostępna w wersji elektronicznej.
Uzależnienie od Internetu. Profilaktyka, diagnoza, terapia. Poradnik dla terapeutów i lekarzy
Książka autorstwa dr Kimberly Young oraz dr Cristiano Nabuco De Abreu, przybliżająca wiedzę na temat uzależnienia od Internetu.
Publikacja nie jest dostępna w wersji elektronicznej.
Uzależnienie od pracy teoria – diagnoza – psychoterapia
Książka zawiera prezentację najistotniejszych dokonań Autorki w zakresie konceptualizacji uzależnienia od pracy oraz autorskiego projektu psychoterapii uzależnienia od pracy.
Jak chronić dziecko przed nałogowymi zachowaniami?
Broszury adresowane są do dzieci w wieku 6 lat oraz ich rodziców i zawierają informacje na temat trzech wybranych nałogów behawioralnych: nadużywania nowych mediów, nieracjonalnych zakupów i nadmiernego jedzenia. Znaczna część publikacji poświęcona jest praktycznym wskazówkom, jak w codziennym życiu przeciwdziałać ryzyku nałogowych zachowań poprzez zabawę.
Zaburzenia uprawiania hazardu i inne tak zwane nałogi behawioralne
Książka adresowana do szerokiego kręgu Czytelników, a jej celem jest przybliżenie problematyki złożoności i niejednoznaczności tak zwanych nałogów behawioralnych oraz stanu wiedzy na ich temat, a także wynikających stąd implikacji praktycznych. Publikacja pod redakcją dr Bogusława Habrata została wydana w roku 2016.
Przykuci do Biurka: Poradnik dla pracoholików, ich małżonków i dzieci oraz terapeutów uzależnień
Publikacja o oryginalnym tytule „Chained to the Desk: A Guidebook For Workahlics, Their Partners and The Clinicians Who Treat Them” autorstwa Roberta Ladoucera i Stelli Lachance odwołuje się do problemu uzależnienia od pracy jako wszechobecnego problemu.
Publikacja dostarcza wglądu w problem uzależnienia od pracy, odnosząc się do klinicznych, empirycznych opartych na studium przypadku badań.
Publikacja nie jest dostępna w wersji elektronicznej.
Program terapii poznawczo-behawioralnej hazardu problemowego: Podręcznik terapeuty
Publikacja o oryginalnym tytule „A Cognitive Behavioural Therapy Programme for Problem Gamblng” autorstwa Tian Po Oei oraz dr Namrata Raylu jest podręcznikiem przeznaczonym dla terapeutów bądź lekarzy, którzy prowadzą terapię osób doświadczających problemów związanych z uprawianiem hazardu. Podręcznik stanowi praktyczna informację pomagającą zrozumieć sposób rozwijania i utrzymywania się problematycznego hazardu. Zawiera szereg strategii mających na celu zmianę dysfunkcyjnych zachować związanych z uprawianiem hazardu i innych współwystępujących problemów.
Zaangażowanie w hazard młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej
Książka ma dostarczyć Czytelnikom ogólnej wiedzy o zagrożeniach grą hazardową,przybliżyć jej specyfikę, możliwe sposoby pomiaru hazardu oraz identyfikacji towarzyszących im czynników ryzyka i czynników chroniących, jak również wskazać sposoby niesienia pomocy dzieciom i młodzieży nadmiernie zaangażowanej w gry hazardowe. Adresowana jest do naukowców i praktyków zainteresowanych zjawiskiem uzależnień behawioralnych, tj. pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, realizatorów programów profilaktycznych, pedagogów i psychologów szkolnych, młodzieży akademickiej kierunków pedagogicznych oraz pokrewnych, a także do rodziców i opiekunów dorastających dzieci.
Uzależnienia behawioralne i zachowania problemowe młodzieży. Teoria Diagnoza Profilaktyka Terapia
Książka zawiera prezentację koncepcji teoretycznych, wyników badań empirycznych i przykłady „dobrych praktyk” dotyczących aktualnych, często nowych zaburzeń i zagrożeń prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży, tj. agresja i przemoc elektroniczna, problemowe korzystanie z mediów: Internetu, zwłaszcza sieci społecznościowych, telefonu komórkowego oraz hazard.
Hazard i inne uzależnienia behawioralne. Doniesienia z badań
Publikacja „Hazard i inne uzależnia behawioralne: doniesienia z badań” pod redakcją profesor Iwony Niewiadomskiej zawiera interdyscyplinarny przegląd badań w większości współfinansowanych z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych. Książa przeznaczona jest dla terapeutów, profilaktyków, badaczy z zakresu nauk społecznych, ale także innych osób zainteresowanych kwestią uzależnień czynnościowych. Daje tym samym możliwość do zapoznania się z rezultatami najnowszych prac badawczych licznego grona polskich specjalistów.
Uzależnienia behawioralne u dzieci i młodzieży. Rozmowy z ekspertami
Publikacja jest zbiorem wywiadów ze specjalistami zajmującymi się problematyką uzależnień. Tematami rozmów z ekspertami są uzależnienia od komputera, sieci, telefonu, telewizji i gier hazardowych wśród dzieci i młodzieży. Książka adresowana jest do osób, które nie zajmują się profesjonalnie leczeniem uzależnień lecz mają styczność z dziećmi i młodzieżą borykającą się z różnorodnymi trudnościami. Z rozmów na temat nowych uzależnień można dowiedzieć się jak rozpoznać pierwsze sygnały, jak sobie radzić z problemem i gdzie szukać pomocy a także jak zapobiegać uzależnieniom od czynności. Zawartość publikacji będzie pomocna zarówno dla pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, jak i dla nauczycieli, wychowawców czy rodziców.
Uzależnienia behawioralne. Profilaktyka i terapia
Książka szczegółowo charakteryzuje uzależnienia od czynności (m.in. od hazardu, gier on-line, zakupów, pracy, ćwiczeń fizycznych, opalania się, zdrowego odżywiania) oraz omawia różne podejścia terapeutyczne i strategie profilaktyczne (wraz z przykładami zaadaptowanymi do zaburzeń w poszczególnych obszarach). Sposób narracji i zakres tematyczny pozwalają na traktowanie tej publikacji jako podręcznika przeznaczonego dla profesjonalistów (lekarzy, terapeutów, specjalistów w zakresie profilaktyki) oraz dla studentów kierunków medycznych
i społecznych, którzy rozpoczynają pracę z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.Autorzy: Magdalena Rowicka
Dialog Motywujący. Praca z osobami uzależnionymi behawioralnie
Prezentowana książka adresowana jest do osób, które chciałyby pogłębić wiedzę na temat możliwości zastosowania dialogu motywującego, jako skutecznej i potwierdzonej naukowo metody w obszarze uzależnień behawioralnych, zarówno w profilaktyce, jak i terapii. Niewątpliwie dużym atutem publikacji są jej autorzy. Poza Williamem R. Millerem, twórcą dialogu motywującego, redaktorkom naukowym udało się zaprosić do współpracy przy pisaniu podręcznika wielu światowej sławy ekspertów z obszaru dialogu motywującego i uzależnień.
Zagrożenia związane z uzależnieniami behawioralnymi
Trzy broszury o charakterze informacyjno-edukacyjnym, których celem jest promocja wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami behawioralnymi. Dwia podręczniki skierowane są do młodzieży szkolnej, zaś jeden do specjalistów pracujących z młodzieżą. Materiał zaktualizowany.
Kreatywna profilaktyka dla najmłodszych
Celem publikacji jest podniesienie kompetencji zawodowych psychologów i pedagogów pracujących z dziećmi z zakresu uzależnień behawioralnych oraz wzmocnienie wybranych czynników chroniących i redukcja lub eliminacja wybranych czynników ryzyka odnoszących się do uzależnień behawioralnych dzieci z klas „0”. Pakiet materiałów składa się z broszury dla dzieci uczących się w klasach „0” oraz publikacji pn. „Kreatywna profilaktyka dla najmłodszych. Poradnik dla realizatorów zajęć”, skierowanej do specjalistów prowadzących zajęcia profilaktyczne w klasach „0” .
Uzależnienia behawioralne? – Nie potrzebuję!
W ramach projektu pn. „Uzależnienia behawioralne? – Nie potrzebuję!” opracowano 9 broszur edukacyjno-profilaktycznych adresowanych do dzieci w wieku 10-13 lat (uczniowie szkół podstawowych); młodzieży w wieku 15-19 lat (uczniów szkół ponadgimnazjalnych) oraz rodziców. Głównym celem wydanych materiałów jest rozpowszechnienie wiedzy na temat zagrożeń, przyczyn i skutków uzależnień behawioralnych oraz czynników chroniących przed nałogowymi zachowaniami wśród dzieci, młodzieży oraz ich rodziców.
- Dzieci – Nałogowy hazard [PDF]
- Dzieci – Nadużywania behawioralne [PDF]
- Dzieci – Nadużywanie komputera [PDF]
- Młodzież – Bezpiecznie w Internecie [PDF]
- Młodzież – Kompulsywne kupowanie [PDF]
- Młodzież – Kompulsywne objadanie się [PDF]
- Młodzież – Nałogowy Hazard [PDF]
- Dorośli – Uzależnienie behawioralne – przyczyny [PDF]
- Dorośli – Uzależnienie behawioralne – rodzaje [PDF]
Seria „Gdy staje się problemem”
Seria 5 broszur infromacyjno-edukacyjnych, poświęconych poszczególnym zachowaniom ryzykownym.
Seria „hazard i internet”
Seria 3 broszur informacyjno-edukacyjnych, z których dwie: „Hazard? Nie, dziękuję!” oraz „Internet i Komputer. Instrukcja bezpiecznej obsługi”, adresowane są do młodzieży. Trzecia broszura powstała z myślą o rodzicach, którzy znajdą w niej zarówno podstawowe informacje na temat problematyki związanej z grami hazardowymi i nadużywaniem internetu przez dzieci i młodzież, jak również wskazówki postępowania w przypadku zaobserwowania u swojego dziecka niepokojących sygnałów, mogących sugerować problem z uzaleznieniem.
Serwis Informacyjny Uzależnienia
Wszystkie numery Serwisu znajdziecie Państwo pod adresem https://siu.praesterno.pl/numer
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2017-1 (77) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2017-2 (78) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2017-3 (79) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2017-4 (80) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2018-1 (81) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2018-2 (82) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2018-3 (83) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2018-4 (84) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2019-1 (85) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2019-2 (86) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2019-3 (87) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2019-4 (88) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2020-1 (89) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2020-2 (90) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2020-3 (91) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2020-4 (92) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2021-1 (93) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2021-2 (94) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2021-3 (95) [PDF]
- Serwis Informacyjny Uzależnienia 2021-4 (96) [PDF]
Remedium
Zachęcamy do odwiedzenia strony www.remedium-psychologia.pl
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2013 rok [ZIP]
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2014 rok [ZIP]
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2015 rok [ZIP]
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2016 rok [ZIP]
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2017 rok [ZIP]
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2019 rok [ZIP]
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2020 rok [ZIP]
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2021 rok [ZIP]
- Wkładki poświęcone problematyce uzależnień behawioralnych zamieszczone w 2014 roku [ZIP]
Świat problemów
Zachęcamy do odwiedzenia strony www.swiatproblemow.pl
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2013 rok [ZIP]
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2014 rok [ZIP]
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2015 rok [ZIP]
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2016 rok [ZIP]
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2017 rok [ZIP]
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2019 rok [ZIP]
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2020 rok [ZIP]
- Artykuły dotyczące problematyki uzależnień behawioralnych – 2021 rok [ZIP]
Nadmierne korzystanie z komputera i Internetu przez dzieci i młodzież
Publikacja mająca na celu przybliżenie problematyki zjawiska, jakim jest uzależnienie od Internetu.
Uzależnienia behawioralne w praktyce lekarskiej
Publikacja adresowana głównie do lekarzy, została opracowana przez Stowarzyszenie Młody Lekarz w 2013 roku.
E-uzależnienia. Teoria, profilaktyka, terapia
Publikacja autorstwa Magdaleny Rowickiej podejmująca kompleksowo tematykę związaną z problemowym korzystaniem z komputera i sieci.
Scenariusze zajęć
Scenariusze zajęć dostępne są w strefie profesjonalistów na platformie Uzależnienia Behawioralne.